معرفی متد آموزشی Suzuki Piano School
معرفی متد آموزشی Suzuki Piano School کتابی بسیار موثر و مفید در آموزش بنیادین پیانو است . این مجموعه 7 جلدی شامل قطعاتی است که از ابتدا تا انتها و حرفه ای شدن شما در نوازندگی پیانو را در بر می گیرد. 

در حقیقت متد آموزشی Suzuki Piano School یک متد آموزشی ، برای تدریس در مدارس است. این کتاب توسط پروفسور “سیزو آزوما” گردآوری و تالیف شده است. سال هاست که مجموعه متد آموزشی Suzuki Piano School در مدارس ژاپن به صورت یک درس عمومی در پایه های مختلف تحصیلی تدریس می شود. پروفسور سیزو آزوما به علت تهیه و تدوین این کتاب ها جایزه ملی چاپ کتب درسی ژاپن را در سال 1988 دریافت کرد .

او برنده ی جوایز بسیار بزرگی از مراکز موسیقی معتبر موسیقی در سطح جهان می باشد. ولی در ژاپن بیشتر او را بخاطر تالیف این کتاب ها می شناسند .
Suzuki Piano School
در متد آموزشی Suzuki Piano School او آموزش را از نقطه ی صفر برای کودکان آغاز می کند و تا کلاس هفتم ، نوازنده را در صورت تمرین مستمر به جایی می رساند که به یک پیانیست سطح متوسط در تمام عناصر تشکیل دهنده ی ایجاد یک پیانیست سطح متوسط می رساند .
نحوه چینش و چگونگی متد آموزشی Suzuki Piano School :
در متد آموزشی Suzuki Piano School که سری کتاب های مخصوص دانش آموزان در مدرسه است ، نگارنده با توجه به سن، توانایی، جثه و بسیاری از المان های مهم دیگری که در نظر داشته است ، کتاب ها را تدوین نموده است 

.
در کتاب اول متد آموزشی Suzuki Piano School او ابتدا دانش آموز را با مفاهیم تئوریک موسیقی مثل نت خوانی و تاریخ موسیقی آشنا می نماید. پس از آن به تمرین های عملی روی می آورد تا از همان پله اول سنگ بنای یادگیری دانش آموزان را به صورت کاملا آکادمیک و همراه با تکنیک های موجود در ترانه های کودکانه و همچنین اتودهای کوچک و آسان برای یادگیری پیانو به دانش آموز آغاز می کند. در کتاب ، پس از مواردی که ذکر شد، عناوینی به شرح زیر جهت گسترش تسلط هنرجو به پیانو می آورد:
تنالیزاسیون دست چپ
تم ( تنها برای اجرا با دست چپ))
از این قسمت به بعد نگارنده شروع به ارائه قطعات ساده و بسیار مفرح و سرگرم کننده ای برای هنرجو می نماید تا در کنار اینکه آموزش پیانو را به آکادمیک ترین حالت می آموزد، با ترانه های معروف و شاد و ابتدایی باعث سرگرمی و تمایل هر چه بیشتر هنرجو به آموزش پیانو می گنجاند . 

از جمله ترانه های موجود در کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد :راه چراغانی شده از موسیقی های فولکلوریک آلمانی
زنبور عسل از موزیک های فولک بوهمیایی
کاکوو، از ترانه های محلی آلمانی
ترانه ی کودکان فرانسوی از ترانه های محلی فرانسه
و بسیاری دیگر از قطعات که بر اساس متد موجود در متد آموزشی Suzuki Piano School تدوین گردیده اند.
برای آموزش هرچه بهتر سری متد آموزشی Suzuki Piano School حتما در کلاس های آکادمی ثبت نام کنید ، تا بیشترین بهره را از این سبک بین المللی در متد آموزشی Suzuki Piano School ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *