Pop-Piano
Pop-Piano ، که توسط “مارک هریسون” به چاپ رسیده است یکی از بهترین تالیفات در زمینه ی اجرای تکنیک های ژانر پاپ بر روی پیانو می باشد. Pop-Piano به طور چشمگیری در سایت های بزرگ فروش کتاب دارای فروشی بالاست و به حق می توان گفت یکی از بهترین کتاب هایی است که تکنیک های ژانر پاپ را بر روی پیانو به هنرمندان می آموزد.
Pop-Piano دارای دو بخش است . 

در بخش اول چگونگی هارمونی و ریتم در ژانر پاپ روی پیانو مورد بحث قرار گرفته و در بخش دوم، استایل های پیانو در این ژانر مورد بررسی قرار گرفته است.
علت اصلی پرطرفدار بودن Pop-Piano ، جامع بودن آن و پرداختن به همه جوانب ژانر پاپ برای اجرا روی پیانو به وسیله هنرمندان می باشد.
بخش اول شامل مقیاس ها و کوردها به صورت یک گزارش جامع بیان شده است. در قسمت دیگر آن مفاهیم ریتمیک و چگونگی نت های ژانر پاپ بررسی می شود که یکی از مهم ترین بخش های این کتاب است چرا که داشتن استایل مناسب برای این ژانر از اهمیت بسزایی برخوردار است. 

در قسمت دیگر از Pop-Piano در مورد تنالینه های متفاوت و چهار بخش اساسی و بنیادین ژانر پاپ برای اجرا روی پیانو تشریح شده است. ساختن و استفاده از کوردهای سه گانه ی خاصی که نویسنده برای آموزش این ژانر در نظر گرفته، مورد بررسی قرار می گیرد. در بخش دیگر باز به 4 کورد اصلی ژانر پاپ باز می گردیم و این بار ساختار و صداسازی در این چهار متد را مورد بررسی قرار می دهیم.

در بخش بعد قطعات سه گانه بوسیله ی 9 تکنیک اضافه شده به آنها و همچنین بعد از آن قطعات سه گانه بوسیله ی 4 متد تقریبا فراموش شده را یاد می گیریم. این بخش نیز بخش مهمی از کتاب است ، چرا که تکنیک هایی را به ما می آموزد که تقریبا ً فراموش شده اند و نویسنده سعی در حفظ کردن آنها دارد.
بخش دوم Pop-Piano : بخش کاربردی تکنیک های مختلف
در بخش دوم تکنیک هایی را به هنرجو می آموزد که به اختصار به برخی از آنها اشاره می کنیم:
پاپ راک و هارد راک
عصر جدید
کانتری و کانتری راک و دیگر بخش هاس بسیار مهم و موضوعی Pop-Piano را شامل می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *