پینک فلوید – گلچین قطعات پیانو

پینک فلوید  به عنوان یکی از محبوب ترین و مشهور ترین کتاب های آموزش پیانو به شمار می رود. به طور معمول موسیقی های معتبر و مشهور در جهان توسط آهنگسازان و تنظیم کنندگان برای ساز های مختلف باز – تنظیم میشوند . این تنظیمات جدید برای تمرین ، اجرا ، موسیقی فیلم و … مورداستفاده قرار می گیرند . به خصوص تنظیم آهنگ های مشهور بسیار برای آموزش موسیقی مفید واقع می شوند . از آنجا که افراد علاقه مند با ریتم این موسیقی ها آشنایی دارند ، اجرا و تمرین آن ها برای هنرجو راحت تر خواهد شد . در واقع یکی از ترفند های آموزش موسیقی به واسطه آهنگ های مشهور است که در کتاب پینک فلوید به صورت واضح از این تکنیک استفاده شده است.

 این کتاب گلچینی از نت های موسیقی پینک فلوید است که برای ساز های کلیدی تنظیم شده است . طرفداران گروه پینک فلوید که نوازنده ی پیانو هستند می دانند که آهنگ های این مجموعه بسیار برای اجرا با پیانو و ارگ مناسب و البته سخت هستند . برخی قطعات مانند “the great gig in the sky , high hopes , nobody home  در این کلکسیون-گلچین قرار گرفته اند ، هم چنین 5 آلبوم محبوب این گروه با نام های :  another brick in the wall , comfortably numb , goodbye blue sky , have a cigar , the great gig in the sky , high hopes , nobody home , pigs , run like hell و… در این مجموعه ی موسیقی شناسی قرار دارند .

    پینک فلوید

مشخصات کتاب پینک فلوید – گلچین

صفحات : 108 صفحه

انتشارات : نشر آلفرد

ابعاد : 9*12 اینچ

نظرات کاربران :

افرادی که از کتاب پینک فلوید – گلچین استفاده کرده اند معتقدند حجم آهنگ ها بیش از حد بوده و مولف می توانست از آلبوم wall تعداد آهنگ کمتری انتخاب کند . هم چنین آرایش آهنگ ها در نظر سنجی خیلی مورد پسند کاربران نبوده است . البته تنظیم آهنگ های پینک فلوید روی پیانو به راحتی انجام پذیر نیست ؛ از این نظر  این کتاب بسیار ارزش مند است . برخی افراد در نظر سنجی اعلام کرده اند که نسخه های تنظیم پیانو در این کتاب بسیار بهتر از تنظیم های گذشته ی همان موسیقی هاست .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *