متد Jazz Piano Left Hand کتابی فوق العاده فخیم و موثر نوشته ی ” ریکاردو سیوالس” در زمینه ی نواختن تکنیک های پیانو با بهر گیری از دست چپ ، به تنهایی است. تمرینات و اتودهای متد Jazz Piano Left Hand برای افراد راست دست طراحی شده اند. چرا که اکثر قریب به اتفاق افراد راست دست ، دست چپ ضعیفی دارند ، به همین علت نگارنده این شیوه را برای توانمند سازی هر چه بیشتر دست چپ گرد آوری و تدوین کرده و به رشته تحریر درآورده است . 

متد Jazz Piano Left Hand
ویژگی های دوره آموزشی متد Jazz Piano Left Hand :
متد Jazz Piano Left Hand در سال 2005 منتشر شده و توسط انتشارات “آلفرد میوزیک” چاپ شده است، اما با این وجود و با گذشت بیش از 13 سال از چاپ نسخه ابتدایی آن هنوز یکی از کتاب های بسیار کارآمد و پر فروش در زمینه ی آموزش پیانو است. ویرایش های مختلفی از این کتاب در طی سالهای انتشار و چاپ مجددش صورت گرفته ولی ما در آکادمی ویرایش موصوف به “ایکی” را برای شما تشریح خواهیم نمود.

متد Jazz Piano Left Hand استیل ها و تمرینات بسیاری را پوشش میدهد . این کتاب که بر پایه آموزه های ژانر جاز تنظیم شده است، ابتدایی ترین مفاهیم و تکنیک ها را در نوازندگی شما گسترش می دهد. متد Jazz Piano Left Hand در اغلب فرکانس های ژانر جاز آنالیز و گردآوری شده و همچنین ژانرهایی مانند بلوز ، جاز لاتین و دیگر ژانرها را نیز پوشش می دهد.

اما تفاوت عمده متد Jazz Piano Left Hand با متدهای پرورش نوازندگی در پیانو این است که شما تمامی تمارین کتاب را در ژانرهای مذکور ، تنها و فقط با دست چپ می نوازید و دست راست شما عملا ً در این متد کاملا ً بیکار است. در کل، هر گونه موقعیت انگشت گذاری با دست چپ در ان متد ابتدا به وسیله یک مدل از فیگور های دست چپ در اجرای پیانو از منابع موثق استخراج شده و با تمرین آن شما کاربری بسیار زیادی را از دست چپتان خواهید دید.
ما در دوره های آکادمی چگونگی بهره گیری از متد Jazz Piano Left Hand را به شما خواهیم آموخت تا دست چپتان مثل دست راست دارای همان توانمندی ها برای نوازندگی پیانو باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *