معرفی دوره آموزشی متد Jazz Harmony
متد Jazz Harmony نوشته ی ریچارد فرلاند ، تلاشی در جهت معرفی بنیادی تئوری سبک جاز به گونه ای که در راه ایجاد روح و سازندگی بسیار استادانه و پیشرفته، بتواند در کلاس های درس تدریس شود. متد Jazz Harmony تمرینهای استاندارد را بهتر از دیگر نوشته های نویسنده پوشش میدهد. 

این اعترافی جالب است که خود فرلاند در زمینه ی این کتاب می نماید و انصافا این کتاب در رده های بالای تئوری موسیقی قرار می گیرد آن هم در ژانر سبک و پیچیده ای مثل جاز. در متد Jazz Harmony همچنین محتواهایی درباره ی بهینه سازی تمرینات در مراحل مختلف وجود دارد و به گونه ای طراحی و چیدمان شده است که استاد هارمونی جاز بتواند آن را به شاگرد یا شاگردانش بیاموزد.

کتاب Jazz Harmony
هر کسی با دانشی کم در مورد کورد های موسیقی جاز و اسکیل های گیتار می تواند به سادگی شروع به یادگیری تکنیک های ژانر جاز نماید. در این متد که در Jazz Harmony پرورش یافته است گام هایی مانند ماژور و مینور و آکوردهای ابتدایی ( متد سه گانه) را می آموزد تا به آکوردها و حس های عمیق جاز مثل آلترناتیو و دیگر تکنیک ها برسد. 

متد Jazz Harmony به صورتی طراحی گردیده است که به شما این امکان را می دهد تا در انتهای کتاب با تمرین و ممارست روی قطعات به شناختی وسیع از مفاهیم تئوریک ژانر جاز برسید .
ویژگی های Jazz Harmony :
دسته بندی بی نقص و همراه با سهولت متد موجود در Jazz Harmony آن را از دیگر انواع خود متمایز می کند علاوه بر این در هر بخش، هارمونی ها از متدها جدا شده اند تا نو آموز گیتار در ژانر جاز از طریق روش تئوریک Jazz Harmony بتواند بهترین و بیشترین بهره را از این متد ببرد. 

متد Jazz Harmony به هیچ وجه کتاب ساده ای نیست و مانند دیگر کتاب هایی که ما در آکادمی در زمینه ی تئوری موسیقی تدریس می کنیم، کتابی است که حتما برای یادگیری آن نیاز به یک استاد چیره دست و خبره دارید. با شرکت در کلاس های آکادمی پرداخت زیادی را انجام نمی دهید ، ولی در عوض دانشی بسیار گسترده و وسیع درباره ی موسیقی جاز را بدست می آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *