متد بروس آرنولد یک متد کامل برای ادامه متد کودالی و پیشرفت در مسیر سلفژ می‌باشد. یک مجموعه کامل برای سلفژ و تعلیم گوشی که موسیقی مدرن را هم در بر می‌گیرد.

آموزش تئوری موسیقی همراه با کتاب راهنمایی با احساس

آموزش تئوری موسیقی برای همه هنر جویان و هنر ورزان بسیار دارای اهمیت می باشد و همه هر کسی باید در ابتدا از این مرحله کار خود را آغاز نماید بنا بر این حتی در برخی از آموزشگاه های موسیقی نیز در ابتدا با تئوری کار خود را شروع می نمایند همان گونه که ما در هنرستان ها و یا در دانشگاه ها نیز این موضوع را می بینیم که در کنار مباحث عملی و اجرایی مبحث آموزش تئوری موسیقی را نیز می آموزند. یکی از کتاب های مهمی که در بحث آموزش تئوری موسیقی بسیار حائز اهمیت می باشد کتاب راهنمایی با احساس برای تمرین شنوایی و نگرش آواز می باشد که بسیاری کتاب پر محتوایی است، این کتاب یکی از کتاب های محبوب در تعداد زیادی از سایت های اینترنتی همانند آمازون، Good reads و Music می باشد. کتاب مذکور در سال هزار و نه صد و نود و نه در صد و دو صفحه و به زبان انگلیسی منتشر گشته است که دارای یک لوح فشرده نیز می باشد که به همراه آن است و در هنگام خرید آن را به خریدار خواهند داد. این کتاب هم چنین قابل خریداری در سایت های اینترنتی است که افرادی که نیازمند به استفاده از مطالب این کتاب در جهت آموزش تئوری موسیقی می باشند قادر خواهند بود تا آن را از طریق این سایت های معتبر خریداری نمایند.

این کتاب دارای سر فصل های متعددی می باشد که هر یک از آن ها در خصوص یک بخش خاصی از آموزش تئوری موسیقی می باشد و فرد مراجعه کننده با خواندن آن ها می تواند به آشنایی کلی از دنیای موسیقی پی ببرد و یا این که افرادی که موضوع خاصی مد نظر آن ها می باشد می توانند با مراجعه به فهرست کتاب مبحث مورد نظر خود را پیدا بکنند و با رجوع به صفحه مورد نظر مطالب خود را از میان آن ها بخوانند و از آن استفاده کنند.

فصل اول کتاب در خصوص آموزش تئوری موسیقی

فصل نخست این کتاب در خصوص آموزش گوش دادن می باشد که یکی از مهم ترین مبحث آموزش تئوری موسیقی می باشد به این دلیل که فردی که می خواهد در زمینه موسیقی کار بکند می بایست از گوش های قوی برای شناسایی موسیقی برخوردار باشد. در این کتاب در خصوص مهم ترین تمرین هایی سخن گفته شده که در جهت قوی سازی مهارت شنوایی اثرات بسزایی خواهد گذاشت. هم چنین در این کتاب یاد آور شده است که آموزش شنیداری خوب بر اساس فاصله زیاد مناسب نیست زیرا بر اساس گفته نویسنده کتاب خود وی سال های زیادی را بر روی این سبک صرف نمود اما به نتیجه مطلوبی نرسید. وی می گوید شما باید با راهی که من ابداع نموده ام یعنی « آموزش شنوایی یک نت» به صورت کامل و متناسب برای تمرین شنوایی است گوش کنید. این مورد دوره است که شما را به گوش دادن و آواز خواندن سوق می دهد. این بسیار ساده است، شما به صدای عالی احتیاج ندارید، اما باید با صدای درونی خود ارتباط برقرار کنید.

فصل دوم کتاب در خصوص آموزش تئوری موسیقی

فصل دوم این کتاب در مورد چگونگی تقویت شنوایی می باشد که در آموزش تئوری موسیقی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در این فصل از کتاب آمده است که تعداد بی شماری از افرادی که علاقه زیادی به موسیقی دارند و خواهان آموزش موسیقی هستند برای یاد گیری آن در سایت های اینترنتی نیز جست و جو می کنند و به اشتباه سایت های سر می زنند که در ظاهر آموزش تئوری موسیقی را به درستی انجام می دهند اما وقتی که در آن ها زوم می شویم در می یابیم که این کار را به اشتباه انجام می دهند و شوربختانه فرد یاد گیرنده این آموزش را با اشتباه فراوان می آموزد. به همین خاطر در لوح فشرده ای که در پیوست این کتاب موجود می باشد می تواند کمک خیلی زیادی به شما بکند و هم چنین می توانید از طریق ارتباط با من به وسیله کمک از فضای مجازی کار خود را پیش ببرید. زیرا بسیاری از روش هایی که شما در نقاط و امکان مختلف مشاهده می کنید به شما روش ها و راه ها و هم چنین ورزش های نا مطلوبی را ارائه می نمایند که در اصل و مبانی آموزش تئوری موسیقی شیوه صحیح و درستی نمی باشد و از انجام و تمرین آن ها می بایست به طور کلی و جدی اجتناب ورزید.

فصل سوم کتاب در خصوص آموزش تئوری موسیقی

در فصل دیگر از این کتاب در خصوص شنوایی در یک مرکز کلیدی سخن به میان آورده است اگر که به تازگی با این ایده شنیداری در یک مرکز کلیدی مهم آگاهی پیدا کرده اید، پس مقداری به تاریخچه آموزش تئوری موسیقی آن برای نوازندگان می پردازیم. روش« تمرین شنوایی فواصل » صد ها سال است که در مدارس موسیقی آموزش داده می شود و به ندرت مورد توجه قرار گرفته است. این روش تنها با تکیه بر شنیدن فواصل در میان هر نت و هم چنین بدون در نظر گرفتن تنها مرکز کلیدی آن است. مشکل این نگرش نیز بسیار آسان می باشد. اگر فقط برای تمرین گوش ها تنها از فاصله های زمانی استفاده می شود، مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.

فصل چهارم کتاب در خصوص آموزش تئوری موسیقی

در این بخش کتاب بحث می شود که زمانی که صدای هر دوازده نت را در مرکز کلیدی به خوبی شناختیم، می توانیم روش کاملا برای نزدیک شدن و یاد گیری روش جدید آموزش تئوری موسیقی در بحث تقویت شنیداری با استفاده از روش مرکز اصلی در نت های مختلف در کلید های متفاوت می باشد. برای مثال اگر هر یک از این نت ها در جای متفاوتی استفاده شود ما با استفاده از تمرین هایی که در گذشته انجام داده ایم خواهیم توانست آن ها را به خوبی و آسانی تشخیص دهیم و همانند گذشته با مشکلات متعدد رو به رو نخواهیم شد. آموزش تئوری موسیقی اگر در جهت درست و صحیح آن استفاده شود خواهد توانست اثرات بسیار مؤثری را در زمانی که آن را در میدان اجرا به عمل آورده ایم کمک بسیار شایانی را به هنر جو بکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *