این فقط یک کتاب نت نیست. در این متد، جردن رودس جزییات کامل از سبک خود و تجربه خود در همنوازی با غولهای پرگسیو راک در
TheatherDream را با دنیا به اشتراک می‌گذارد.

آموزش آنلاین موسیقی با کتاب تجربه کیبورد

آموزش آنلاین موسیقی از دغدغه های بسیاری از مردم جامعه در جهان می باشد که بسیاری از افراد و اساتید برجسته به آن ها پرداخته اند یکی از افرادی که در این خصوص کار کرده است گروه Dream Theater می باشد که کتابی را با نام تجربه کیبورد در سال دو هزار و نه به وسیله انتشارات آلفرد در دویست و دوازده صفحه به چاپ رسانید. این کتاب بیش تر به صورت پرسش و پاسخ می باشد که از اعضای گروه پرسیده می شود و آن ها نیز تجربیات خود را از ساز کیبورد را بیان می کنند و بسیار جذاب و مستند گونه به نگارش در آمده است به صورتی که خواننده احساس کسل شدن نمی کند و از مطالعه آن رضایت کافی و وافی را خواهد داشت. این کتاب اطلاعات بسیاری را در اختیار خریدار و یا دوست داران موسیقی خواهد گذاشت که در آموزش آنلاین موسیقی نیز کاربرد بسیار مناسبی را خواهد داشت. هر یک از عضو های گروه در مورد یک اثر از کار خود صحبت هایی را به میان می آورند و از تجربه های خود می گویند که این تجربه ها در آموزش آنلاین موسیقی نیز می تواند تاثیر فراوانی را بگذارد.

فصل اول کتاب تجربه کیبورد همراه آموزش آنلاین موسیقی

در فصل نخست این کتاب در خصوص دستگاه پیچ بند سخن میان رفته است قاعدتا افرادی مانند این گروه که تجارب بسیاری در زمینه موسیقی داشته اند و اجراهای فراوان زیادی را نیز پشت سر گذاشته اند در زمینه آموزش آنلاین موسیقی نیز می توان از مطالب آن ها استفاده نمود. در خصوص این دستگاه یک پیام کنترلی ویژه MIDI که به طور خاص برای ایجاد تغییر در گام صدا و در پاسخ به حرکت گام خمشی یا اهرمی ایجاد شده است. داده های دستگاه پیچ بند قابل ثبت یا ویرایش می باشند، دقیقا مانند دیگر داده های کنترل کننده MIDI. حتی اگر جزئی از گروه پیام های کنترل کننده ها نباشد. پشت صحنه ها، در سطح بیت و بایت، پیام های دستگاه پیچ بند در واقع نسبتاً پیچیده هستند و به نظر می رسد بسیاری از قوانین متعارف پروتکل داده MIDI را نقض می کنند. پیام های پیچ بند به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند داده های بسیار بیشتری را از بیشتر پیام های MIDI را در خود نگه دارند و انتقال دهند، زیرا این امر می تواند داده های زیادی را برای تولید گام صدا واقعاً صاف (مانند موارد غیرمجاز) از زمین در طیف گسترده و بالقوه تولید کند. در آموزش آنلاین موسیقی نیز می توانیم با این گزینه ها مواجه شویم. اگر پیام های پیچ بند مانند سایر پیام های کنترل کننده مداوم انجام می شد، غالباً کیفیت قابل توجه پله، پله را به سمت منحرفی شنیده می شد. بدون این که به جزئیات بیش از حد بپردازید، پیامهای پیچ بند دارای بایت وضعیت معمولی هستند که توسط دو بایت داده دنبال می شود. برخی از ابزار های MIDI فقط از این موارد استفاده می کنند در آموزش آنلاین موسیقی نیز این موارد باید یاد آوری گردد، در حالی که دیگران از هر دو استفاده می کنند، بنا بر این داده ها به روشی خاص قالب بندی می شوند، بنا بر این همه ابزار ها قادر به برقراری ارتباط و تشخیص میزان مورد نظر از انحراف گام هستند که از یک سکو به سکوی دیگر مورد نظر است. خوشبختانه همه این عصبانیت ها بیشتر از همه پشت صحنه می روند. اکثر ترتیب دهنده های نرم افزار با آن در پشت صحنه سر و کار دارند. تنها استثناء، ترتیب دهنده های قدیمی تر هستند که ممکن است همه این داده ها را در نمای لیست رویداد ها نشان دهند که این موارد که در آموزش آنلاین موسیقی نیز کاربرد و کارکرد فراوانی دارد. در این موارد، ویرایش داده های پیچ بند بسیار چالش برانگیز است و به درک عمیق تری از ظرافت ها نیاز دارد. عنصر دیگری که باید در نظر بگیرید این است که بسیاری از داده های پیچیده انحراف صدا به طور بالقوه می توانند برخی از مشکلات ورود به سیستم MIDI را ایجاد کنند، به خصوص هنگامی که تعداد زیادی کنترل کننده دیگر و MIDI سنج یا داده های MTC در همان کابل وجود دارد.

فصل دوم کتاب تجربه کیبورد همراه آموزش آنلاین موسیقی

فصل دوم کتاب یاد آوری شده در خصوص مطلب مهم تری می باشد که نام آن آکورد معکوس می باشد اگر نخستین نت هر آکوردی را در انتهای یک آکورد بگذاریم در این صورت به آن آکورد، آکورد معکوس نخست گفته می شود. و هم چنین به دنبال آن اگر نت دوم یک آکوردی دیگر را نیز آخر آکورد بنشانیم، آکورد معکوس بعدی نیز ساخته می شود. به عنوان مثال آکورد Am از سه عدد نت A_C_E متشکل گشته است که معکوس نخست آن به شکل C_A_E ساخته شده و به شکل Am/C نگارش می گردد. معکوس بعدی آن نیز به شکل E_A_C ساخته می شود و به شیوه Am/E تحریر می گردد.

چنان چه بم ترین نت یک آکوردی پایه آن آکورد نبوده باشد، آن را می توان آکورد معکوس آن نامید. این گونه نت ها معکوس های احتمالی آن بخش می باشند:

وارونگی نخست و یا معکوس اول: اگر سومین نت ما بم ترین آن نت ها محسوب شود، آکورد مورد نظر آکورد وارونه اول می باشد. و اگر چنان چه آکورد دو ماژور ما به شکل وارونه اول با شرایط بسته در آن اکتاو باشد و دوباره در اکتاو های متفاوت نواخته شود. در این شرایط در آموزش آنلاین موسیقی باید به گونه ای انجام شود پرده ها و نت ها کاملا با دوربین فیلم برداری گرفته شود زیرا این مسائل در آموزش آنلاین موسیقی بسیار مهم و کار آمد هستند به خاطر این هنر جو بتواند خود را با استاد سازگار بکند.

وارونگی بعدی و یا دومین معکوس: اگر در شرایطی باشیم که آکورد پنجمی که داریم، بم ترین آکورد نت باشد، آن را معکوس دوم می نامیم. به عنوان مثال می توانیم آکورد دوم ماژور را در شرایط معکوس نواخت.

وارونگی دیگر و یا همان سومین معکوس: هنگامی که آکورد هفتم ما همان بم ترین نت آن باشد، آن آکورد را معکوس سوم می نامیم. اکنون می توان آکورد دو در ماژور هفت را به صورت معکوس نواخته شود، با آموزش آنلاین موسیقی تمام این روش ها به صورت آسان تر و با هزینه کمتر و بدون هرگونه دردسری به راحتی می توان آموخت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *